موسیقی را ساده و آنلاین بیاموز

  • تاریخ : ۲۰ام تیر ۱۳۹۷

حمید حسین‌زاده با نام هنری حمید هیراد ، متولد ۱ بهمن ۱۳۶۹ در شهرستان چابکسر از استان گیلان، خواننده محبوب سنتی و پاپ تلفیقی ایران است.

بیوگرافی حمید هیراد

حمید هیراد دارای مدرک لیسانس رشته تاسیسات صنعتی است.

اولین اثر از او با نام «بی تاب» با همکاری پازل بند (علی رهبری و آرین بهاری) بصورت رسمی در سال ۱۳۹۶منتشر شد .

از قطعات محبوب وی  می‌توان به «نیمه جانم»، «شوخیه مگه» و «عشق» اشاره کرد.

شروع فعالیت 

حمید هیراد از ۶ سالگی به خوانندگی علاقه پیدا کرد و در ۱۵–۱۶ سالگی پس از اتمام هنرستان با ترانه و ترانه‌سرایی آشنا شد و پس از آن سبک موسیقی سنتی را انتخاب کرد. البته به گفتهٔ خودش، او از همان دوران کودکی شیفتهٔ موسیقی سنتی بوده‌است. سپس وی به صورت حرفه‌ای به ترانه‌سرایی پرداخت. با چند قطعه نیمه‌حرفه‌ای با گروهی به نام «داروگ» فعالیت هنری خود را ادامه داد.

او یکی از آثار سنتی خود را به مدیرعامل شرکت «آوازی نو» ارسال کرد و با پذیرفته شدن این اثر، همکاری‌اش را با این شرکت آغاز کرد.

پس از یک سال سکوت در سال ۹۵ کار موسیقی را رسماً شروع کرد و بعد از عقد قرارداد با این مؤسسه، یک سال فعالیت چندانی نداشت و به گفتهٔ وی، به بررسی آثار پاپ روز و سبک‌های مختلف موسیقی می‌پرداخت؛ چرا که تا آن روز با این سبک‌ها آشنایی نداشته‌ و به اطلاعات بیشتری هم در این زمینه نیاز داشت‌.

اولین آهنگ حمید هیراد

اولین آهنگ حمید هیراد به همراه گروه پازل بند در کنار علی رهبری و آرین بهاری در  اسفند ۱۳۹۵ با نام «بی‌تاب» منتشر شد. در اردیبهشت ۱۳۹۶ آهنگ  وی با نام «مستم کن» روانهٔ بازار شد و در تیرماه ۱۳۹۶ آهنگ «دلارام» را به همراهی پازل بند منتشر کرد که مورد اقبال مردم قرار گرفت.

اشعار او در قالب غزل و بداهه‌سرایی با چاشنی تلفیقی و کمک گرفتن از اشعار شاعران بزرگ، همچون مولانا، حافظ و سعدی است.

 

حمید هیراد به غیر از خوانندگی در اهنگسازی و ترانه و شعر هم فعالیت می کند و کار تنظیم و اهنگسازی هم انجام می دهد وی بیشتر اهنگ های آثارش را، خود اهنگسازی کرده است.
هیراد عموما فردی ساکت و سر به زیر است و تا کنون هیچ گفتگوی مستقلی نداشته است و دوست ندارد وارد حاشیه شود؛ در واقع حضور حمید هیراد در برنامه دورهمی آذر ۹۶ اولین گفتگوی رسمی او محسوب می شود.
اما او بر خلاف آرامش خاص خود، در عرصه هنر بسیار پرانرژی و و باهیجان است.