موسیقی را ساده و آنلاین بیاموز

  • تاریخ : ۱۰ام تیر ۱۳۹۷

چاووش

سرانجام قرارداد اکران مستند «چاووش؛ از درآمد تا فرود» به کارگردانی «آرش رئیسیان» و «هانا کامکار» پس از مدت ها انتظار امضا شد و این اثر که یکی از مهم ترین مستند های موسیقی ایران به شمار می رود، تا اواسط تیر در سینما های گروه هنر و تجربه به نمایش درمی آید.
این مستند که پروژه بزرگی در حوزه موسیقی است از سال ۸۱ مراحل تولید آن آغار شد و مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرد. سرانجام پاییز سال گذشته برای اعضای کانون چاووش و برخی هنرمندان سرشناس دیگر نمایش داده شد و مورد استقبال قرار گرفت.

این مستند روایتی از جوانان موسیقی‌دان در دهه پنجاه خورشیدی است که تلاش کردند گونه‌ای دیگر به موسیقی ایرانی بنگرند و امروز، اعضای آن همگی از بزرگان مسلم موسیقی ایرانند..
در این مستند روند شکل گیری دو گروه «شیدا» و « عارف» و در ادامه تشکیل کانون چاووش و در نهایت دلایل از هم پاشیدگی آن مورد بررسی قرار میگیرد.

هنرمندان برجسته موسیقی از جمله محمد رضا شجریان. زیدالله طلوعی. علی اکبر شکارچی. بیژن کامکار. حسین علیزاده. اردشیر کامکار. حمید متبسم. ارشد تهماسبی. شهرام ناظری. ارژنگ کامکار. هنگامه اخوان. عبداانقی افشارنیا. سعید فرج پوری. جمشید عندلیبی. محمد فیروزی. صدیق تعریف. مجید درخشانی. پشنگ کامکار. قشنگ کامکار. جمال سماواتی و هادی منتظری نکات گوناگونی را درباره کانون چاووش در این مستند عنوان میکنند. همچنین برخی از این هنرمندان در طول فیلم تکنوازیهایی دارند.

برچسب‌هاچاووش

وبگردی