موسیقی را ساده و آنلاین بیاموز

 • تاریخ : ۲۵ام بهمن ۱۳۹۷

antoni robinz

به طرز شگفت انگیزی ۹۶ درصد کسب و کارها در طول دوره ی ۱۰ ساله شکست میخورند و تنها ۴ درصد باقی میمانند و هنوز فعالیت میکنند ولی لزوما رشد نمیکنند. در حقیقت بعضی از آنها به سختی از بین میروند. با اینهمه کارآفرینان جدید و ایده های باور نکردنی که امروزه وجود دارد، چطور ممکن است که بسیاری از تجارت ها شکست بخورند؟ و چگونه بعضی از کارآفرینان پیروز میشوند؟

مهم ترین نکات کسب و کار برای هر کارآفرینی شامل موارد زیر است:

۱-همیشه برای نوآوری تلاش کنید

یک کسب و کار خلاق، نیازهای مشتری هایش را به شیوه ی منحصربفردی برآورده میکند که هیچکس دیگری نمیتواند آن را مدیریت کند. امروزه گوگل یک موتور جست وجو است، اما گوگل اولین موتور جست وجوگر آنلاین نبود، پس چرا این برند به این اندازه موفق بوده است؟ به دلیل اینکه گوگل قادر بود مقادیر واقعی برای مخاطبان و مشتریانش فراهم کند که موتورهای جست وجوی دیگر قادر نبودند. آنها خلاق بودند و پیشنهادات سایر موتورهای جست وجو را فراهم کردند و گسترش دادند و درنهایت به یک نیروی غالب در صنعت تبدیل شدند. اگر شما به دنبال یک کسب و کار دائمی هستید باید بپرسید که چگونه میتوانید جنبه های خلاقانه کسب وکارتان را بهبود بخشید.

۲-یک طرح بازاریابی موثر ایجاد کنید

بازاریابی میتواند کسب وکارتان را بسازد یا متوقف کند، به همین دلیل باید این سوالات را از خودتان بپرسید:

 • ارزش افزوده ی محصولتان کجاست و مشتریان شما واقعا چه چیزی میخواهند؟
 • مشتری ایدآل شما کیست وبهترین راه رسیدن به آنها چیست؟
 • درحال حاضر مشتریان شما چه کسانی هستند و چگونه میتوایند چیزی که میخواهند را برایشان فراهم کنید؟

اطلاعاتتان را جمع آوری کنید و در کنارهم قرار دهید، به این ترتیب میتوانید افرادی که به محصول و خدمات شما نیاز دارند را پیدا کنید. بهترین محصول یا خدمات در جهان هم بدون بازاریابی عالی استفاده یا تحسین نمیشوند. بازاریابی، کسب وکارتان ر به افراد نشان میدهد و آنها را از پیشنهادات شما آگاه میکند. بدون یک استراتژی بازاریابی قوی، شما میتوانید یک کسب و کار بزرگ داشته باشید درحالیکه کسی در مورد آن چیزی نمیداند! بازاریابی یک ابزار ضروری برای تقویت پیام کسب و کارتان است.

حتما بخوانید: ۱۰ تا از مطالب و پیام های موفقیت در زندگی که باید مطالعه کنید

۳- شروع به ورزش و مواد غذایی سالم کنید

رابینز : با تغییر فیزیولوژی بدنتان می توانید دگرگونی سریعی در حالت احساسی و روانی خود ایجاد کنید و آن زمان که شما از لحاظ روانی آماده تناسب اندام باشید از لحاظ فیزیکی نیز آمادگی کاهش وزن و تناسب اندام را خواهید داشت. همچنین رابینز به شدت پیشنهاد می کند که سیگار یا عادات مضر (قلیان) را کنار بگذارید.

۴- به هیچ وجه بدهکار نباشید

پیش بینی کنید . به جای خوش بینی کورکورانه ، شرایطی که در آن هستید را بپذیرید. اگر روند کلی جامعه را در نظر بگیرید ، خودتان عکس العمل مناسب با آن را می آموزید : اگر سعی کنید در فصل زمستان دانه بکارید محصولی نخواهید داشت . تصمیم بگیرید راهی را پیدا کنید که با توجه به واقعیات جامعه بتوانید امتیازهای ویژه ای را به چنگ آورید.

حتما بخوانید: تمام نکاتی که از کار کردن با وارن بافت طی ۷ سال یاد گرفتم (حتما بخوانید)

۵-جدا از رقبایتان قرار گیرید

تمایز این است که بدانید واقعا در چه کسب و کاری قرار دارید، بجای اینکه فقط برروی محصولی که میفروشید تمرکز کنید. برای مثال دلیل اینکه استارباکس بسیار موفق است این بود که آنها تشخیص دادند که در کار تجارت قهوه نیستند بلکه کارشان این است که مردم را دور هم جمع کنند! زمانیکه اطلاعات درستی داشته باشید، به آنها به ترتیب پاسخ دهید و مشخص کنید که چه چیزی شما را از رقبایتان جدا میکند. کسب و کار واقعی شما چیست؟ چگونه زندگی مشتری هایتان را بهتر میکنید؟

۶- راهتان را به سمت موفقیت کنترل کنید

داشتن انگیزه برای موفقیت راه نهایی در اینجاست. بسیاری از افراد استعداد طبیعی دارند اما برای موفقیت کافی نیست. این کافی نیست که فقط به استعدادتان پی ببرید بلکه باید هرروز به سمت اهدافتان انگیزه و نظم داشته باشید. درحالیکه روی نوآوری، بازاریابی و تمایز کار میکنید، باید قدرت تغییر پیشنهادات، کسب و کار و زندگیتان را داشته باشید.

حتما بخوانید: ۱۰ تا از کاربردی ترین نکات کسب ثروت در زندگی طبق جدیدترین تحقیقات سال ۲۰۱۹

۷- ویدیوی زیر

 

توصیه های دیگر

 • آرامشتان را حفظ کنید (از استرس دوری کنید)
 • زمان بیشتری در کنار خانواده باشید
 • به جاهای جدید سفر کنید
 • راه موفقیت،انجام کار های بزرگ و مشخص شده است
 • از کارتان لذت ببرید و محیط کاری را با کمی تفریح و شوخی جذاب کنید
 • برای زمان روزانه و نحوه انجام کارها برنامه ریزی کنید
 • چیزی به اسم شکست وجود نداره،فقط نتیجه وجود داره
 • هدف های زندگی تان را روی کاغذ یادداشت کنید (این کار احتمال رسیدن به هدف را تا ۱۰۰ درصد افزایش می دهد!)
 • انتظار یک کار بدون عیب و نقص از خودتان نداشته باشید
 • سعی کنید هر هفته چیز جدیدی یاد بگیرید تا از روزمرگی بیرون بیایید (مثلا یک بازی موبایلی جدید یا …)
 • صبور باشید زیرا کار شما به سرعت بازده نخواهد داشت
پایین-درآمدزایی