موسیقی را ساده و آنلاین بیاموز

  • تاریخ : ۱۵ام دی ۱۳۹۷

مجموعه: آموزش تصویری سنتور
تعداد بازدید: ۵۳

۲۰ تا از بهترین کلیپ های سنتور نوازی بزرگان موسیقی ایران (رایگان)

آنچه که در این شبهای بلند زمستان خیلی ها رو دور هم جمع میکنه نواختن موسیقی های مختلف و دوست داشتنی است که باعث میشه افراد لحظات خوشی را با این ملودی های محبوب خوش بگذرانند. ساز سنتور یکی از این موسیقی های دلنواز است . در این مقاله ۲۰ کلیپ از سنتور نوازیهای زیبای بزرگان و استعدادهای موسیقی ایران را برای شما تهیه کرده ایم که برای دانلود رایگان در اختیار شما علاقمندان قرار می دهیم. ما در گردآوری این ویدئوها سعی نموده ایم تا بهترین و کاربردی ترین فیلمها را برای شما تهیه کنیم تا گام کوچکی در درک بهتر شما از نحوه نواختن سنتور برداشته باشیم. امیدواریم که بپسندید و لذت ببرید.

مقدمه:

برای آموزش نواختن سنتور ابتدا بهتر است ۱۶ نکته طلایی برای یادگیری مقدماتی سنتور را بدانید. آموختن مبانی موسیقی (تئوری و سلفژ) به یادگیری شما کمک می کند. همینطور گوش دادن به موسیقی سنتی و خواندن کتاب های مربوط به موسیقی نیز موثر است. سنتور سازی زهی مضرابی است. وسعت صوتی آن حدود سه اکتاو و جعبۀ صوتی آن از جنس چوب و به شکل ذوذنقۀ متساوی الساقین است. این جعبه از دو صفحۀ ذوذنقه ای که در زیر و روی ساز قرار دارند و چهار کلاف که در نقش دیواره های ساز، صفحه های ذوذنقه ای رو و زیر ساز را به هم متصل می نماید تشکیل می شود. سنتورها انواع مختلفی دارند مانند سالاری، صادقی و علیزاده، موسوی، مدنی و … سنتور به دلیل اینکه از قبل کوک شده است، صدای خوش آیندی از آن ایجاد می شود. بهرحال برای خوب نواختن آن نیاز به تمرین و ممارست دارید.

پست مشابه: معرفی کامل سنتور و اجزای آن (فیلم و عکس)


نمونه ویدیوی آموزشی و تصاویر دروس

نمونه ای از این ویدیوها را در زیر می بینید (البته ویدیوهایی که دانلود می کنید، از کیفیت بالاتری برخوردار هستند):

لینک دانلود :

⇓  دانلود فیلم های زیبای سنتور نوازی اساتید برتر ایران 

 

و اینک به سراغ تصاویر گرفته شده از این فیلمها می رویم که در ادامه می بینید.

درباره سنتور بدانید: معرفی انواع سنتور جهت یادگیری+ لیست جدیدترین قیمت ها

 point icoمعيارهای زير از اساسی ترين معيارهای انتخاب يک سنتور خوب می باشد.

  • صاف و مسطح بودن صفحه رویی
  • وجود يک انحنای جزيی به سمت بيرون ، در مرکز صفحه زير
  • اندازه  هاي دقيق اضلاع کلاف و ساير بخش هاي بدنه  سنتور
  • استفاده از چوب مرغوب و رنگ خوب

این ساز در انواع سنتور نه خرک سُل کوک، نه خرک لا کوک، ده خرک، سنتور باس، سنتور کروماتیک و کروماتیک بم ساخته میشود. سنتور متداول نه خرک سل کوک و لا کوک است. از نوازندگان معروف این ساز می توان از فرامرز پایور، پشنگ کامکار، پرویز مشکاتیان، نادر سینکی، اردوان کامکار نام برد.

پیشنهاد ما برای علاقمندان و هنرجویان به ساز سنتور این است که با دانلود ۲تا از بهترین نرم افزارهای آموزش سنتور (موبایل+کامپیوتر) مهارت خود را در این هنر بالا ببرند و سنتورنوازی را حرفه ای اجرا کنند. ضمناً پاسخگوی سؤالات مرتبط شما در بخش نظرات هستیم.

سنتور